Proje Adı

 
ECVET Digital Platform Projesi

Proje Alanı 
AB PROJELERİ

Sıra No 
0006

Proje Teması 
AB Projesi

Başvuru Sahibi / Kuruluş 
İAÜ

Ortak 
EURAS, Europaisches Bildungswerk Stichting, Eurofortis, İAL, In Marketing, SUPSİ

Başlama Tarihi 
01.08.2013

Bitiş Tarihi 
31.07.2014

Destek Veren Kurum 
AB (ULUSAL AJANS)

Destek Programı 
Leonardo Da Vinci Programı

Toplam Proje Bütçesi 
24.000 Euro

Destek Miktarı ve Oranı 
100%

Projenin Hedefleri 

ECVET Digital Platform projesinin temel hedefi, kurulacak olan dijital bir platform ile proje ortakları ve diğer Avrupa ülkelerinden ECVET hakkında güncel bilgileri bir araya toplayarak bu bilgilerden fayda sağlamaktır.
 


Proje Faaliyetleri 

Bu sayede paydaşlar hazırlanan platformda hem deneyimlerini paylaşabilecek hem de nasıl uygulayacaklarını öğrenebilecekler. Proje süresince ortaklar ECVET ile ilgili Avrupa’daki sorumlu kurumlar, kilit aktörler, yasal durumlar, engeller ve çözüm önerileri hakkında durum analizi yapabilecekler. ECVET Digital Platform projesi sonucunda ortaya çıkacak olan bilgiler daha sonra bir kitapçık haline getirilecektir. ECVET prensiplerinin ve Avrupa’daki gelişiminin yer alacağı ikinci bir kitapçık hem İngilizce hem de ortakların kendi dillerinde Proje koordinatörlüğü tarafından hazırlanacak. Son olarak da Avrupa’daki iyi uygulama ve örneklerin yer alacağı üçüncü bir kitapçık oluşturulacaktır. İlk yıl gerçekleştirilecek toplantı ve doküman çalışmalarının ardından projenin ikinci yılında ortaklar, VET kullanıcıları ve politika yapıcılara yönelik bir seminer ve 3 çalıştay gerçekleştirildi.
 


Beklenen Sonuçlar 

3 yayın çıkarılacaktır.


Projeden Sorumlu Fakülte-Birim 
Projeler Ofisi

İrtibat Kişisi 
Sinem Ucal ÇEPNİ Proje Ekibi : Prof. Dr. Hasan Saygın, Prof. Dr. Zafer Aslan,Prof. Dr. Osman Nuri Uçan, Sinem Ucal Çepni, Musa Akgül, Volkan Ata, Harun Yaman

Videolar 

Dokümanlar 

Proje Durumu 
Devam Ediyor